MBR50045CTR
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MBR50045CTR
Part Number : MBR50045CTR
Manufacturer : GeneSiC Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MBR50045CTR.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MBR50045CTR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount
Number of Pins : 3
Max Surge Current : 3.5 kA
Element Configuration : Common Anode
Average Rectified Current : 500 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 45 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 895 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Grid infrastructure Tablets
Case/Package : Module
Forward Current : 500 A
Peak Reverse Current : 1 A
Max Reverse Voltage (DC) : 45 V
Max Operating Temperature : 150 °C